Ніколи не говоріть про це з лікарем

Як справи на роботі? Це неоднозначне запитання від оточуючих, яке може почути лікар. Хоча емоційна складова його роботи полягає в допомозі людям, кожен день – це чиєсь нещастя. Інколи, смертельне.

ЕМОЦІЙНО ЗАРЯДЖАЙТЕСЬ ПОЗА ЛІКАРНЕЮ

При такій емоційній напрузі хорошим способом є переключення уваги на інші інтереси, не пов’язані з медициною. В серіалі Доктор Хаус головному герою навіть шукали хобі, щоб покращити його психологічний стан 

Всі лікарі, які житимуть тільки медициною ризикують перетворитись на Доктора Хауса. Не у діагностичних навичках, а у спілкуванні з пацієнтами.

Найпростіший спосіб цього уникнути – знайти своє захоплення. Готування їжі, риболовля, гра на гітарі –  будь що буде корисним, якщо це приносить задоволення.

ЖИВІТЬ З СІМ’ЄЮ, А НЕ З РОБОТОЮ

Я неохоче розповідаю рідним про свій робочий день. Такі міркування краще залишати разом з білим халатом, коли повертаєшся додому.

Звісно, якщо маєте партнера з медичною освітою, то розмова матиме ще професійний характер. В інших випадках, переконаний, варто пояснити близьким, що розповіді про “як пройшов  день” не краща тема для сімейного спілкування. Й так, не забувайте про лікарську таємницю, розголошення інформації пацієнта — злочин.

Сім’я має бути для двох, не для роботи. Цей баланс важливий. Як не парадоксально – для кращої роботи лікаря.

ТИ Ж ЛІКАР?

Якщо маєте серед знайомих лікаря, ніколи не починайте розмову зі слів «Ти ж лікар?». Звісно, якщо у вас не терміновий випадок. Під терміновим, маю на увазі, який виник раптово і загрожує вашому здоров’ю.

Хоч спокуса використати знання лікаря для розв’язання особистих проблем дуже велика, а бажання  йти в лікарню – мізерне. Варто пам’ятати: Лікар не мольфар, і не цілитель. Доросла людина несе відповідальність за своє здоров’я і “поговорити з лікарем” не рівноцінне медичній допомозі.

Ніхто стільки не радить своїм друзям звернутись до лікаря, як інший лікар  У стосунках варто цінувати людей, а не функцію яку вони виконують.